اینجا آیندهون واحد مرکزی خبر!

مرحله تازه ای شروع میشه.

من از نروژ خداحافظی کردم و اومدم هلند واسه یه مرحله تازه.

مهاجرت بدون شک آدم رو قوی می کنه حتی اگر شده برای مدت کوتاه!

اما این دو سالی که گذشت هر لحظه اش برام متفاوت بود. اولش با کندن از ایران و اومدن و تجربه مهاجرت شروع شد که سخت بود و پراز ترس هایی که چی می خواد بشه بعد خیلی آروم پیش رفت و خیلی زود زندگی روال خودش رو پیدا کرد شیرینی ها عادی شد و تلخی ها روزمره.

 تجربه زندگی کردن با خاله و عمو تجربه جالبی بود. یک سال برای تجربه کسب کردن زمان مناسبی بود. تجربه تقسیم کردن همه لحظه ها تلخ و شیرین با دو نفر دیگه که رابطه عاطفی خیلی قدیمی بین مون بود و حالا جنس و حالت رابطه کلی فرق می کرد. تجربه ای که من حتی تو خونه امون هم نداشتم.

و سال دوم تجربه تنها زندگی کردن با یه حریم خصوصی خیلی بزرگ که پر از تلخ و شیرین هایی بود که با هیچ کسی تقسیم نمی شد و همه اش تو دیوارهای اتاقکم تو خوابگاه می موند. یا کاغذهای چکنویسهام رو توآزمایشگاه سینتف سیاه می کرد.

و تو همه این لحظه ها چقدر شکل رابطه ام با آدم های مختلف عوض شده و چقدر بزرگ شدم! چقدر از اتفاق نمی ترسم و چقدر به باور توانستن رسیدم.

 جالا تو همه این مدت فقط به رابطه خودم و پوآن نگاه می کنم. به روزهای زیادی که پوآن هنوز پوآن نشده بود ولی دوست خوبی بود که همیشه بود. حتی قبل تر از اون که خیلی غریبه تر بود. چقدر امروز از امروزم خوشحالم. و برعکس 4 سال دوره کارشناسی چقدر این دو سال ارشد رو دوست دارم. و شکر می کنم به همه چیزهایی که دارم.

الهه

آیندهون-هلند

/ 24 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
معلم

من دوره کارشناسیمو خیلی دوس داشتم برعکس فوق اما تو فوق چیزایی یاد گرفتم که هیچ وقت از ذهنم پاک نمی شن. شاید به قول سالی برای اینه که آدم هچی بزرگتر میشه قدرت درکش بالاتر میره. خوشحالم که از خودت راضی هستی. اکثر آدما این حس رو ندارن. جابجایی جدیدتم مبارکه. امیدوارم همیشه شاد وپیروز باشی

مروارید

سلام... چقدر اتفاق خوب... خوشحالم واستون! راستي... چه حيف شد كه آلمان باخت... من كلي غصه دار شدم!

جلال نعمت اللهی

آیا پدیده امسال خشکسالی روی زندگی افراد در شهر وروستا تاثیر خواهد گذاشت؟

علی صانعی

سلام خیلی تتصادفی توی اسکای ژی بهت برخورد کردم. وبلاگتو خوندم....عنوانش یه خورده ....چطوری بگم؟ کویر فارسیه... ات عربیه...با هم جور در نمیاد....البته اینم یه جورشه دیگه[چشمک]. اگه وقتت کردی به وببلاگ منم سر بزن. مرسی.

علی صانعی

سلام خیلی تتصادفی توی اسکای پی بهت برخورد کردم. وبلاگتو خوندم....عنوانش یه خورده ....چطوری بگم؟ کویر فارسیه... ات عربیه...با هم جور در نمیاد....البته اینم یه جورشه دیگه[چشمک]. اگه وقتت کردی به وببلاگ منم سر بزن. مرسی.

حرفه ای

خوشست درد که باشد امید درمانش دراز نیست بیابان که هست پایانش نه شرط عشق بود با کمان ابروی دوست که جان سپر نکنی پیش تیربارانش [گل][گل][گل] واااااااااااااااااااااااااااااااااااای یه ذره شانس بیااااااااااااااااااااااااااار [نیشخند]

و...ر.و.د.

راست می‌گی بزرگ شده ای

نسیم

خوشحالم که یه فصل جدید رو شروع کردی یا دست کم میخوای شروع کنی...برای منم دعا کن.من خیلی وقته منتظر باز شدن درهام...روزگارت خوش رفیق[لبخند]

فرناز

خیلی مثل اینکه داره بهت خوش میگذرد[چشمک] یک سرم بیا اینورا از خاطراتت بگو. قرار نشد حالا که رفتی قاطی آدم بزرگا ما را از یادت بره[زبان]

مریم

خوشا به حالت ! برعکس من که دو سال ارشد رو تا اینجاش که دوست نداشتم و البته چهار سال کارشناسی رو خییلی دوست داشتم !