حس من در شمشیربازی

اول درباره اتفاقاتی که در سرن می افته بگم که خوب من هم یه زمانی که تو دانشکده فیزیک بودم با وجودی که کلاً از اتفاقات فیزیک جو گیر نمی شدم کلی واسم مهم شده بود که این برخورددهنده بزرگ هادرونی درست بشه و یه عالم علامت سوال ها رو جواب بده. اگه جالبه واستون اینجا رو بخونید.این قضیه بلعیده شدن زمین که خبر تجاری قضیه است و معمولاً واسه همه جالبه رو می تونین اینجا فیلمش رو ببینید.

مونا از من پرسیده بود احساسم موقع شمشیربازی چیه و اینها من هم فکر کردم مفصل توضیح بدم.

اول بگم که مثلاً المپیک بارسلونا بود سال 1992 تلویزیون شبکه دو ساعت 9 صبح و 2 بعدازظهر که اصلاً هیچ بیننده ای موجود نبود یه وقتی شمشیربازی ای پخش کرد و من دیدم و از لباس سراسر سفیدشون خوشم اومد.

حالا سال 82 سر کلاس معارف 2 نشستیم و مرضیه میگه امروز تمرین شمشیربازی دختران شروع میشه می آی بریم ببینیم چه خبره!؟ (اینها رو تو روزنامه شریف نوشته بود). من می رم چون لباس شمشیربازی رو دوست دارم. رفتم و شروع کردیم. اولش تو رو درباسی بعدشم خوشم اومد.

اما حس آدم. بازی شمشیربازی نگاه کردنش تا خودت شمشیرباز نباشی لذت نداره. شمشیربازی همه اش هیجان است و دقت. من بازی دیدم که 2 ثانیه مونده به اتمام بازی و یه نفر یه ضربه عقب بود با بفرمایید داور اونی که عقب بود با شتاب به سمت حریف دوید و بازی مساوی شد. این یعنی تا ثانیه آخر بازی هیجان. شمشیربازی یه عالم تحرک ه با برنامه ریزی ه. یعنی تو هر لحظه بازی باید برنامه ریزی کنی که ضربه رو با چه تکنیکی به کجای حریف بزنی. البته این مدل بازی و تفکر بازی به رشته هم بر می گرده در شمشیر بازی 3 رشته وجود داره که اینها در اسلحه و هدف و آنالیز بازی باهم متفاوتند. اینها رو توی پست دیگه توضیح مختصری میدم و بیشتر راجع به حس خودم وقتی با هر اسلحه بازی می کنم می نویسم.

/ 7 نظر / 6 بازدید
کائنات

وای الهه جونم چقدر خوب که انقد عاشق شمشیربازی هستی[تایید] من فقط چند دفه رفتم دم کلاس شمشیربازی نگاه کردم، آخه چسبیده به کلاس یوگام بود[لبخند] و چند دفه هم اومدم برم کلاس eginnerها....[هورا] ولی از وقتی کبودی روی بازوی شمارو دیدم، راستش خیلی خیلی ترسیدم و این ترم اگه برم sport center حقیقتا شاید بترسم برم دم کلاس حتی...[شوخی]

کائنات

اوه البته برای تشویق شما حتما خواهم آمد [نیشخند] و خیلی هم دوست دارم که ازون پسر قدبلنده ببرین [تایید]

مونا

ممنون که نوشتی.[لبخند] واقعا برام جالبه که حست رو بدونم. اینکه از لباس سفیدشون خوشت اومده و وارد این رشته شدی خیلی برام جالب بود. منتظر بقیه اش هستم.[چشمک]

سوزنی

سلام. شنیدم داریددنیا رو منفجر میکنید.[سوال]

Mobil

Man ba irancell dar tamasam

Mobil

Man ba irancell dar tamasam