چه خوش می گذره

سیزده روزی می شه که خواهرم و خانواده اشون اومدند پیش مون و ماحسابی داریم خوش می گذرونیم. گرچه اینقدر برنامه هامون پر ه که وقت سر خاروندن هم نداریم و هنوز نشده بشینیم یه دل سیر باهم فقط حرف بزنیم ولی همین پر بودن برنامه ها کلی خوب بوده و مسافرت پشت مسافرت...

رستوران اتیوپیایی

اولش که شب اول از راه رسیدن با چند تا از دوستهام و همکار اتیوپیایی ام رفتیم رستوران اتیوپیایی. من خیلی خوشم می آد از اونجا فکر کردم واسه خواهرم اینها هم تجربه ی جالبی ه. شستن دست ها سر میز غذا و خوردن غذا با دست همه از یه دوری خیلی بزرگ... تو یه جای سنتی.

دوچرخه سواری کنار راین

روز بعدش رفتیم کنار راین تو آلمان دوچرخه سواری. یه گروه نوزده نفره بودیم از همکارها و دوست هام و خواهرم اینها. کل هیجده نفر همراهمون با خواهر زاده ی نازم کلی مشغول شده بودند و این کوچکترین همسفرمون کلی سرمون رو گرم کرد و سفر خیلی خوب و به یاد موندنی شد برامون. مناظر خوشگل یک طرف مسیر دوچرخه طرف دیگه رودخانه مشرف به کوه سرسبز... دیگه آدم از خدا چی می خواد؟

شمال ایتالیا

فردای روزی که از راین برگشتیم، به طور هول هولکی روانه ی برگامو شدیم. چه شانسی آوردیم که به پروازمون رسیدیم بماند که بعدش توی طول سفر کلی مایه ی خنده مون شد. روز اولی که رسیدیم برگامو رآندیم تا کومو. شهر خوشگل و سرسبز کوهپایه ای کومو توی شمال ایتالیا نزدیک مرز سویس. از اونجا هم یه سر رفتیم سویس. و شب هم رفتیم برگامو. 

فرداش رفتیم ونیز. خیلی شلوغتر از دفعه ی قبلی بود که زمستان ونیز رفته بودم. ولی آبش آبی تر بود و هوا حسابی گرم و شرجی. شاید به همین خاطرها من ونیز خاکستری زمستان رو ترجیح بدم. ولی باز هم قشنگ بود.

روز بعدش هم رفتیم لکو و دیگه اینقدر مناظر قشنگ دیده بودیم که نمی دونستیم از کدوم تعریف کنیم. دریاچه؛ کوه؛ درخت ...

تولد در خانه ی ما

از ایتالیا که برگشتیم مشغول تدارک تولد دو سالگی خواهر زاده ی نازم شدیم. یه شب با همکار بسیار مهربون و ناز پرتغالی ام تاساعت سه ی صبح کیک تولد پختیم و تزیین کردیم و حسابی به خودمون خوش گذروندیم. فرداش هم من و خواهرم کلی آشپزی کردیم و بازم بهمون خوش گذشت بعدش هم مهمونهای گلمون آمدندو اولین بار به طور رسمی جشن تولد غیر دونفره توی خونه مون برگزار شد. خیلی همه چیز خوب بود.و به این ترتیب خواهر زاده ی خوشگل ما دو ساله شد.

بقیه ی سفر

روز دوم بعد از تولد راه افتادیم به سمت لوگزامبورک. کشوری که هزار بار تصمیم گرفته بودیم با پوآن تصمیم گرفته بودیم بریم و هی نشده بود. اینبار اینجوری قسمت شد و لوگزامبورک رو به اتفاق خانواده ی خواهرم دیدیم.

فرداش که امروز بود رفتیم کولمر در فرانسه. این شهر نقلی و خوشگل زادگاه مجسمه ساز مجسمه ی آزادی (که در نیویورک هست) بوده. خیلی شهر قشنگی بود. بعد از اونجا از یک جاده ی پر پیچ و خم کوهستانی و سرسبز به سالس (ساله؟ ) اومدیم و شب توی یه هتل کوچک با پنجره ای رو به جنگل اقامت کردیم.

سفرمون تا آخر هفته ان شالله ادامه داره. من با بقیه ی تعریف ها ان شالله برمی گردم.

الهه

سالس _فرانسه

تو یه فضای رویایی.بیست وهشتم تیرماه نود.

پ.ن: شاید تو پست بعدی چند تا هم عکس بذارم.

/ 14 نظر / 31 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Banafsheh

وااای هی تصورتون کردم با هم...آرمیتا رو...آزی رو...ایشاالله خیلی خیلی خوش بگذره...جای الآنی و مامان اینا هم خالی. عکس بفرست برام :**

ava

khosh bashin ba ham! aaliye![بغل]

نگار

خدا رو شکر.....

لبخند خانوم

چه خوب که اینهمه خوش میگذره. وای تولد خواهرزاده ی عزیزت هم مبارک. ازش عکس بذاری خوشحال می شم ببینمش. امیدوارم همچنان بهتون خوش بگذره.

سالی

خیلی خوشحالم بابت این دور هم بودنتون حتما عکس بذار که بیشتر خوشحال بشیم

سالی

ضمنا نی نیتون هم خیلییییییی نازه ما اینجا عکس خوشملشو دیدیم

بهاره

خوش به حالتون. من كه خواهر ندارم اما خواهر به باحالي تو هم كمه. يه جودس از سفرتون ميگي انگار رفتيد سر گوچه. ما يه عمر بايد براي هر كدومش برنامه ريزي كنيم

جفنگ میرزا

میخوای اسم وبلاگت رو عوض کنی بذاری مارکوپولویات