شما موقع تحویل سال چی کار می کردید؟

شما موقع تحویل سال داشتید چی کار می کردید؟

یادمه بچه که بودم مامانم اینها می گفتند هر کاری لحظه سال تحویل بکنین تا آخر سال روتون می ماند اثرش. واسه همین خوبه آدم یه کار خوب بکنه. مثلاْ‌به قرآن نگاه کنه،‌ یا قرآن بخونه،‌ یا به آب و آینه نگاه کنه... 

یا می گفتن اولین خوراکی که تو سال جدید می خورین شیرینی باشه چون می ماند اثرش نا آخر سال!‌ ما هم بچه بازی در می آوردیم می گفتیم اگه آدم کوکو بخوره چی میشه !‌می گفتن تا آخر سال میگه این کو اون کو!!

حالا باید شیرینی خورد که شیرین کام بود تا آخر سال!‌

یا اولین کسی که وارد خونه میشه مهمه کی باشه!‌ قدمش خوب باشه!‌دستش پر باشه از چیزهای خوب!‌همیشه بابایی اولین کسی هستند که میان خونه با سبزه و شیرینی و میگن برامون سلامتی آوردند.

سبزی پلو ماهی هم می خوریم چون سبزی و سرزندگی می آره،‌ بعدش رشته پلو که رشته کار دستمون بیاد!  

همه این نماد ها قشنگه!!‌ همه اش واسه اینه که تو زندگی مون دنبال چیزهای خوب باشیم به خودمون بگیم خودم یه جوری ساختمش که امسال سال خوبی باشه!

من که پای تلفن بودم لحظه تحویل سال!!

سال خوبی باشه امسال واسه همه اونهایی که خوبی طلب می کنند!! پیروز و بهروز باشید.

الهه

اول فروردین ۱۳۸۶

/ 17 نظر / 53 بازدید
نمایش نظرات قبلی
پسرخاله

آها اينم بگم امسال من و بابايی دست در دست هم اولين نفرهايی بوديم که از در وارد شديم ... امسال از اوون سالهای بترکون بايد باشه ...

پسرخاله

آها اينم بگم امسال من و بابايی دست در دست هم اولين نفرهايی بوديم که از در وارد شديم ... امسال از اوون سالهای بترکون بايد باشه ...

گروه هنری الله هو

سلام سال نو مبارک خوشحال میشیم چند دقیقه ای از بلاگ الله هو دیدن کنید و بیشتر با ما باشید هو یا علی مدد

فرناز

عيدت مبارک الهه جونم. ايشالا درست تموم بشه و زود زود برگردی عيد را پيش خانواده باشی

حرفه ای

امسال من تنهای تنهای تنها بودم. از مامان بابا و خواهرم قبل از سال تحویل خداحافظی کردم. برای اینکه تنها باشم. دو سال پیش هم تنهایی رو در سال تحویل تجربه کرده بودم اما این بار تو مملکت غریب یه چیز دیگه بود. دلم میخواست برم بیرون داد بزنم سال جدید شده. اما کسی نمی شنید. نمی دونم چرا باید اینجوری باشه که فرزندان ایران تو مملکت غریب و مادرا چشم انتظار باشن. فقط دعا کردم که بهتر بشه. تعبیرهای شما قشنگ بود هر چند که دیگه یواش یواش طعم آش رشته و سبزی پلو برامون غریبه شده. از در هم غیر از غم و غصه تنهایی کسی نمیاد تو!!! موقع سال تحویل هم فقط میشه آه کشید!!!

ام آر دی اس آر تی

موقع تحويل سال بيدار بودم. با خدا راز و نياز کردم. يه دوری هم روی ماهواره زدم و بعد خوابيدم. به همين سادگی

ام آر دی اس آر تی

سال خوبی در پيش رو داشته باشی

اردشير

عيد شمام مبارک الهه جون من لحظه سال تحويل به اب نگاه می کردم چون می خام تو ۸۶ دنبال روشنايی برم.

زهرا

سلام الهه جان سال نو شما هم مبارک ان شالا سال خوبی باشه براتون و سفر هم هر جای دنيا که دوس دارين جور بشه براتون که برين [من تا نيم ساعت قبل از لحظه تحويل سال بيدار نگه داشتم خودمو اما اینقدر روز ۲۹ ام شلوغ پلوغ بازی در آورده بودیم و این ور و اون ور رفته بودیم که یهو خوابم برد.بقیه هم دلشون نیومده بود صدام کنن. حالا هم از اون روز همش خوابم میبره زود زود نکنه قراره تا آخره سال این حرف شما درست از اب در بیاد؟!