من و عیدهای فطر و نمازهای عید

امسال نوزدهمین سالی است که من روزه می گرفتم و نوزدهمین عید فطری خواهد بود که می بینم!

قبل از اون هیچ خاطره ای از این روز ندارم ولی از اولین سالی که روزه گرفتم یادم می آد که هر سال از مامانم و بابام جایزه روزه می گرفتم! و کلی این روز رو دوست داشتم.

بعداً ها واسه نماز عید کلی ذوق می کردم و واقعاً‌ قنوت هاش رو دوست داشتم یه جور احساسی که دیگر لحظه های ناب این جوری شاید تا مدت ها پیش نیاد و بعد از نماز یه صبحانه مفصل! ولی بعدش افسرده می شدم و دلم واسه ماه رمضون تنگ می شد.

توی این ٣ تا ماه رمضونی که ایران نبودم یک بارش اسلو بودم یک بارش تورنهایم و الآن هم که آیندهوون. تو امسال تصمیم جدی داشتم نماز عید رو با مسلمون های اینجا بخونم. امروز صبح بدو بدو رفتیم مسجد و نمازها تموم شده بود! ولی کلی چیزهای جالب دیدم که دلم می خواست وایسم و تماشا کنم. همه لباس مهمونی تنشون بود. تن یه بچه کوچولو کت شلوار بود و تو خیابون کلی داشت واسه خودش حال می کرد. یه حسی شبیه لحظه بعد از سال تحویل. همه خوشحال بودند !

عید همگی گذشته و نیامده به وقت هر جایی که هستید مبارک!

الهه

آیندهوون

/ 16 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرنوش

نماز روزه هات قبول خانوم ... سنی ها این عید رو خیلی بیشتر از ما جدی میگیرن ...

Mona

ُEyde shoma mobarak :D

کامران

عید مبارک. من برعکس شما هیچ خاطره خاصی از عید فطر ندارم. امیدوارم زنده باشیم و نماز عید رو به امامت حضرت ولی‌عصر بخونیم.

م.م.

اله جان عيد تو هم مبارك باشه. ايشالا سال ديگه به نماز دسته جمعي برسي. راستي سال ديگه كجا قراره باشي؟

پسرخاله

خب عید فطر که هیچی . مبارکت باشه واینکه اون شهرهای خاص کجا هستند که موبورها اونجا هستند که این برادر ما یه سر و سامونی بگیره و خانواده ای از نگرانی در بیان ؟

پسرخاله

بله اوشان را دیده ام و حالا اسم نمی برم ولی کلا اوشان همانی بود که ایشان می خواستند . بهرحال از انجا که تفاوت سنی زیاد مطرح نیست و مهم تفاهمه می شود منتظر آنیکی اوشان بمانیم یا اینکه شما که اونجا تشریف دارید در حق ایشان خواهری را تمام کنید و عکس مرا به اوشان نشان دهید بلکه یکی از اوشانهای مقیم آیندهون بخاطر برادر شوهری چون من هم شده به ایشان جواب مثبت بدهد البته من خودم بیشتر طرفدار فاینورد هستم ولی آیندهون رو هم دوست می دارم ضمنا استقلال هم سوراخه یعنی فردا سوراخ می شه به امید حق تعالی

کائنات

الهه جونم عیدت مبارک باشه خیلی خیلی...به خصوص که همشو روزه گرفتی[دست]...

مهرداد

آرشیو خیلی جالبی درست کرده ای

فاطمه

سلام الهه گل.عیدت مباااارک!! باورم نمیشه که دیگه اینقدر کم میام سراغ اینترنت!!تقریبا 2 ماه میشه!!!ازاون ور آب خیلی برام دعا کن از اون دعاهای کارگر!!!ایشاله همیشه برات عید باشه.قربونت برم

پری‏سا

عید فطر امسال اصلن بهم نچسبید [ناراحت]