کرسی

اون موقع ها که هنوز لوله کشی گاز نبود شوفاژهای خونه ما با گازوییل گرم می شد. خیلی وقت ها پیش می آمد که گازوییل یه محله رو اصلاً نیارند اونم وسط زمستون! اون موقع خونه ما می شد یه یخچال بزرگ. ما ٢ تا نیمکت داشتیم که در این مواقع می چسبونیدمش به هم و لحاف کرسی بزرگی داشتیم که می انداختیم رویش و هزار تا لحاف و پتوی دیگه و یه منقل که می ذاشتیم زیر نیمکت ها و بدین وسیله کرسی می ذاشتیم! ما بچه ها _خصوصاً‌ امید_ پایه ی کرسی بودیم. وسیله شیطنت و تنبلی مان محیا می شد و اگه به ما بود دوست داشتیم تابستونها هم کرسی به راه باشه. من عاشق نشستن بالای کرسی بودم. اونجا همیشه انار قوقوسی شده و گلپر و چایی بساطش به راه بود. مامانی پوست نارنج یا پرتقال می انداخت تو منتقل زیر کرسی... خاله زری هم همیشه با میل و کاموا مشغول بود و واسه ما ها می بافت یا ورقه صحیح می کرد! دیگه مشق نوشتن و بازی و کارتون نگاه کردن و شام و ناهار همه چی محدود میشد به ٢ ،٣ متر جا! زیر کرسی!

اینجا یه میز داریم که من چندین بار حمله کردم بهش که باهاش کرسی درست کنم ولی بعد زودی منصرف شدم. کرسی خوبیش همه اش به دور هم بودنش بود. اینکه همه اش همه پیش هم بودند. تنهایی کرسی هم کیف نمیده!

الهه

١٧ مهرماه

پ.ن۱: مهرگان گذشته همه مبارک!

پ.ن ۲: آهنگ وبلاگم رو فعلاْ بر داشتم همین جوری از وبلاگ آهنگ دار داشتن خسته شده بودم. ولی واسه کسایی که می خوان گوش بدهند می تونند اینجا رو ببینند فلشش هنوز هست!

/ 15 نظر / 27 بازدید
نمایش نظرات قبلی
کامران

برداشته شدن آهنگ وبلاگ رو به خودم و بقیه خوانندگان وبلاگ تبریک می‌گم! [نیشخند]

حرفه ای

ما یه کرسی واقعی داشتیم تو خونمون و من همیشه میرفتم بالاش مینشستم. خیلی باحال بود. خداییش سادگی و صفا یه چیزی بود که همیشه داشتیم. اینجا از این چیزا گیر نمیاد [گریه]

ميم(م.م.)

منم خوشحالم كه آهنگ وبلاگتو برداشتي. هميشه آهنگش منو غافلگير ميكرد [نیشخند] من هيچ وقت كرسي نديدم. راستي كاش ميرفتي اون تيكه ويدئو رو كه گذاشته بودم ميديدي و نظرت رو ميدادي.

کائنات

من بچه بودم خیلی دوست داشتم خونه عموم اینا برم چون کرسی داشتن ولی ما نداشتیم. حالا شما هم یه کرسی کوچولو دونفره درست کنین خوب میشه ها...[نیشخند]

خرس قهوه ای

یه حس خوبی به آدم دست می ده وقتی از اوضاع اونور ایران می شنوه. آدم حس می کنه خودش داره پا به پات اونجا رو لمس می کنه. :)

مریم

آره راست می‌گی ..منم از این کرسی ها کلی خاطره دارم... و باهات در مورد تنهایی کیف ندادنش هم خیلی موافقم...

پری‏سا

کرسی که ندیدم من ولی فکر می‌کنم خوشم بیاد ازش

بهداد

سلام دختر خاله بزرگه ، وبلاگ با عکسهای مصور مالزی به-روز شد خوشحال میشم به وبلاگ منم سر بزنید.

بهداد

راستی از اینکه من جزو گروه "می خوانم" هستم خوشحالم منم به زودی لینک شما رو اضافه خواهم کرد . من هفته دیگه هم کلاسم اما بعد از اون میرم بخش این کار رو خواهم کرد.

مهرداد

آرشیو موضوعی شما خوبه ولی اون آرشیوی هم که هفته قبل درست کرده بودید که براساس نام نوشته ها بود خیلی جالب بود اون را هم بگذارید جالبه. در مورد کرسی من خاطره‌ای که دارم اینه که زمستونها وقتی کرسی مادرم می‌گذاشت اون اتاق دچار بی نظمی می‌شد چون در عرض چند دقیقه همه چیز توسط ما داغون می‌شد. ولی کرسی مادربزرگم را دوست داشتم که ذغالی بود و بوی خاصی می‌داد امان از دست این گاز و برق که همه چیزمون را گرفت